Spestrite si leto poriadnou oslavou!

Naučte sa oslavovať, je to zábava!

Príležitosť sa vždy nájde. Kedykoľvek a kdekoľvek.  Základom je chuť oslavovať.  A nemusíte mať ani  ukážkový organizačný talent.  Zbavte sa  predsudkov,  potešte seba a blízkych niečím nevšedným a originálnym. Nebojte sa experimentovať. Naberte odvahu a postarajte sa o oslavu, na ktorú budú všetci ešte dlho spomínať. Príležitostí je predsa tak veľa a možností ešte viac. Tu je recept ako na to:

1. V prvom rade si zvoľte   tému, teda v akom štýle, či „duchu“ sa ponesie oslava. Inšpirujte sa našimi referenciami.

2. Urobte si zoznam.

Napíšte si krátky scenár na papier, urobte si stručný popis toho, čo určite chcete na oslave mať. Vrátane pozvánok, menoviek hostí, výzdoby, občerstvenia, programu, súťaží a pod. Potom si k jednotlivým bodom vypíšte, čo bude potrebné zabezpečiť, aby ste to dosiahli. Premyslite si aj prípadné aktivity na rozprúdenie zábavy.

3. Miesto oslavy.

Alfa a omega úspechu. Kam sa rozhodnete hostí pozvať závisí hlavne od zostavy pozvaných, oslávenca a štýlu oslavy. Pamätajte stále na to, aby miesto oslavy bolo pre všetkých pozvaných čo najdostupnejšie. Inak musíte myslieť aj na dopravu a náklady  s tým spojené.

4. Výzdoba. Na trhu je neuveriteľné množstvo pomôcok ako si oslavu obliecť do jednotného štýlu. Čo je dobré, že väčšinu pomôcok už nemusíte kupovať, stačí si ich len požičať. Neminiete tak viac ako je nevyhnutné a okrem toho vám všetky tie veci nebudú zavadzať zbytočne v skrini. Zohnať sa dnes dá už skutočne takmer všetko. Vrátane kostýmov, parochní,  svietidiel, návlekov na stoličky. Požičať si môžete stany, vaky na sedenie, svietidlá, dokonca celý nábytok v rovnakom štýle.

5. Občerstvenie. 

Dajte jedlám a nápojom netradičné názvy v štýle vašej oslavy. Na oslave  Spidermana ponúkajte pavúčie mufiny, na pirátskej zábave si pripíjajte nápojom z mŕtvych duší, ktorý vám dá večnú mladosť. Aspoň do najbližšieho rána:)

6. Rozpočet.

Je dosť podstatný, aby ste vedeli, či sú vaše plány aj finančne realizovateľné. Jednoducho, čo si môžete a nemôžete dovoliť. Vždy si dajte vypracovať aspoň 3 ponuky, aby ste mali s čím porovnávať a ubezpečili sa, že ste sa rozhodli čo najlepšie. Buďte vynaliezaví ak máte hlboko do vrecka. Otvorte skriňu a vymyslite kostým, vyberte krepový papier a vytvorte si farebné girlandy.

7. Delegujte úlohy.

Nespoliehajte sa na to, že niekto bude fotiť, niekto donesie tortu, niekto nafúka balóny a pod. Oslovte niekoho z pozvaných (brata, bratranca, kamaráta) a poproste ho o spoluprácu pokiaľ si nemôžete dovoliť profesionála.

8. Darček na rozlúčku.

Ako správny hosť vie kedy treba odísť, tak aj hostiteľ by sa mal vedieť rozlúčiť. Mali by ste mať prehľad kedy kto odišiel, ako sa cítil a na cestu mu pribaliť jednoduchú pozornosť ako poďakovanie, že prijal pozvanie.

A pamätajte hlavne na to, že Vás to musí baviť, užite si prípravu a oslavu si užijú všetci hostia! Veľa šťastia.

Ak sa potrebujete inšpirovať, skúste to na našom webe plnom originálnych nápadov na oslavy.

Ak si neviete rady a radšej chcete mať oslavu bez starostí, zavolajte nám a my sa o všetko postaráme.

 

0 reakcií

Reagovať

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *